O zespole
Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” został założony I kwietnia 1964 roku przy Technikum Mechaniczno-Elektrycznym w Toruniu. Od 1968 roku do chwili obecnej działa w Młodzieżowym Domu Kultury znajdującym się na ulicy Przedzamcze 11/15 w Toruniu. Obecnie zespół składa się z czterech grup tanecznych, dwóch kapel oraz dwóch grup wokalnych. Na zajęcia uczęszcza ok. 130 osób w wieku od 7 do ponad 20 lat. Na program zespołu składają, się tańce, piosenki, zabawy z różnych regionów kraju, polskie tańce narodowe i obrzędy np. "Sobótki na Kujawach".
"Młody Toruń" ma na koncie sporo sukcesów artystycznych. Wielokrotnie był laureatem ogólnopolskich przeglądów i festiwali oraz zdobywcą prestiżowych nagród i wyróżnień. Został uhonorowany medalami: "Zasłużony dla Województwa Toruńskiego", "Honorowy Medal Thorunium". Zespół aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Torunia i regionu. Prezentuje również swoje programy w różnych ośrodkach Polski oraz za granicą. Od 1994 roku "Młody Toruń" jest członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.
Zespół Pieśni i Tańca "Młody Toruń" MDK w Toruniu ul. Przedzamcze 11/15 tel./fax +48 (56) 622 14 77 email: mlodytorun@o2.pl